Медикаменти

Багато медикаментів можуть знижувати як жіноче, так і чоловіче лібідо: від препаратів для зниження артеріального тиску до засобів для відновлення спортсменів після тренувань. Також до групи медикаментів, що знижують статевий потяг, входять антидепресанти та інші препарати, що впливають на настрій.

Читайте також: Скільки разів на тиждень можна займатись сексом: висновок вчених

Надмірна вага

Зайві кілограми можуть позначатися на сексуальному житті. Надмірна вага може знижувати рівень циркулюючого тестостерону, а значить – пригнічувати сексуальне бажання. Якщо вас турбують інтимні проблеми, розрахуйте свою індивідуальну норму ваги, якщо ваша вага вище норми – попрацюйте над собою.

Пізні тренування

Нестача сну знижує вироблення тестостерону в організмі, викликає поганий настрій і депресію. Все це веде до зниження лібідо. Якщо ви займаєтеся спортом пізно ввечері, практично перед сном, вам стає важко заснути і може турбувати безсоння. Намагайтеся тренуватися вранці або вдень, а безпосередньо перед сном уникайте переїдання і вживання алкоголю.

Брак вітаміну D

Численні дослідження показують, що до зниження статевого потягу призводить депресія. А депресії нерідко викликає нестача вітаміну D в організмі. Крім того, німецькі дослідники виявили, що чоловіки, які отримують більше вітаміну D, мають більш високий рівень тестостерону.

Проблеми в стосунках

Якщо між вами і вашим партнером виникли якісь непорозуміння, конфлікти або скандали, це, звичайно ж, вплине на сексуальне життя. Постарайтеся розібратися в стосунках, розкажіть одне одному про свої потреби або претензії, поговоріть спокійно і спробуйте зрозуміти думку коханої людини.