Саме повільний метаболізм часто заважає позбутися зайвої ваги, навіть якщо вживаєте виключно здорове та малокалорійну їжу.

Читайте також: 3 ароматні напої, які пришвидшують метаболізм: легкі рецепти

Набір ваги

Якщо вага почала різко повзти вгору, але апетит у вас не покращився, це може свідчити про уповільнення метаболізму. Спровокувати це може малорухливий способі життя або ж суворі дієти.


Набір ваги навіть при правильному харчуванні може свідчити про повільний метаболізм

Втома

Це другий за важливістю "симптом" уповільненої метаболізму. Мається на увазі, звичайно ж, хронічна втома без видимих ​​причин, тому що чим повільніше організм спалює енергію, тим частіше з'являється відчуття втоми.

Тяга до солодкого

Тяга до солодкого і мучного дуже часто сигналізує про те, що організму недостатньо енергії і він намагається поповнити її запаси за рахунок глюкози та глютену. Якщо ви добре харчуєтесь і отримуєте достатню кількість сну, проте все одно маєте тягу до таких продуктів, то це може сигналізувати про проблеми із обміном речовин, адже ваш організм не може нормально перетворити їжу в енергію.


Постійна і немотивована тяга до солодкого теж свідчить про проблеми з обміном речовин

Проблеми зі шкірою, нігтями та волосся

Оскільки при уповільненому обміні речовин клітини не отримують достатнього кровопостачання, то і шкіра страждає, стає сухою і тьмяною. нігті в скою чергу стають крихкими, а волосся може втрати пружність, стати ламким та навіть випадати.

Вам постійно холодно

Метаболізм допомагає регулювати температуру організму і генерувати тепло, саме тому повільний обмін речовин може призвести до того, що вам буде постійно холодно.