Вітаміну D немає у надмірній кількості у продуктах (виключення: лосось, молоко та йогурт). Також одержати цей живильний матеріал можна перебуваючи під сонцем. Що важко робити, наприклад, офісним працівникам, пише Women’s Health.

Читайте також: Помилки у догляді за зубами, які ви можете допускати щодня

10 типів людей, які можуть мати дефіцит вітаміну D

Дорослі за 55 років

Багато людей після 55 років можуть стати менш мобільними, що ускладнює проводити час на свіжому повітрі. Як показало дослідження канадських вчених 2007 року, близько 50% дорослих американців з переломами стегна мають низький вміст вітаміну D у крові. Тому, якщо ви не приймаєте щоденної порції D, є ймовірність, що вам не вистачає життєво важливих поживних речовин.

Офісні працівники

Якщо ви працюєте в офісі з 9 до 5, ви, скоріше за все, не бачите багато сонця. Згідно з Національним інститутом здоров'я (NIH), люди з професіями, яким бракує впливу сонця, навряд чи отримають вітамін D від сонячного світла.

Люди з темною шкірою

Темна шкіра має більше меланіну в епідермісі, тому їй важче виробляти вітамін D від сонячного світла, кажуть експерти з Національної академії наук та інженерії. Якщо ви маєте темнішу шкірку, вам слід додавати у раціон продукти з поживною речовиною, а не покладатися на сонячне світло, щоб поповнити запаси вітаміну D.

Пацієнти з хворобами кишечника

Вітаміни D – це жиророзчинні вітаміни, тобто їх поглинання залежить від здатності кишечника вбирати жир. Мала абсорбція жиру пов'язана із запаленням кишечника. Фактично, до 70% людей з такими хворобами мають недостатній рівень вітаміну D, повідомляє Journal of Gastroenterology and Hepatology. Якщо у вас є запалення кишечника, попросіть свого лікаря розповісти, як забезпечити достатню кількість вітаміну D.

Вегани та вегетаріанці

Більшість продуктів, які містять вітамін D, є продуктами тваринного походження, наприклад, лосось та яєчні жовтки. І багато продуктів харчування з цими поживними речовинами на молочній основі.

Якщо ви не їсте продуктів на тваринній основі, вживайте соєве молоко і тофу (зверніть увагу: не всі бренди насичені цим вітаміном). Хоч ці продукти мають набагато менше поживних речовин, ніж продукти тваринного походження, але вони трішки допомагають.

Люди з відсотком індексом маси тіла

Якщо у вас індекс маси тіла (ІМТ) більше 30 або високий вміст жиру в організмі, це може ускладнити засвоєння вітаміну D, повідомляє NIH. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб дізнатись, яка кількість вітаміну D вам підходить.

Індекс маси тіла визначається як відношення маси тіла (в кілограмах) до квадрату довжини тіла (в метрах). Наприклад, при масі тіла 67 кілограмів і рості 1,7 метра індекс дорівнює 23. Показник вище 25 свідчить, що у людини є зайва маса тіла.

Люди, що приймають певні ліки

Так, ліки допомагають нам залишатись здоровими, але інколи вони мають побічні наслідки. Усі препарати, які стимулюють втрату ваги чи знижують холестерин можуть погіршувати обмін вітаміну D. Якщо ви приймаєте будь-який з цих препаратів, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Люди, які мають проблеми із суглобами

Вам недавно діагностували артрит? Тоді попросіть свого лікаря перевірити рівень вітаміну D. Недостатність поживних речовин може спричинити болі у суглобах та м’язах.

Люди, які страждають від депресії

За даними British Journal of Psychiatry, у людей з низьким вмістом вітаміну D більш ніж у два рази частіше діагностують депресію, ніж у людей з більш високим рівнем. У цьому дослідженні взяли участь понад 31 000 учасників.

Люди, які мають хронічний головний біль

Нове дослідження показало, що в учасники з найнижчим рівнем вітаміну D мали подвійний ризик хронічних головних болів у порівнянні з учасниками дослідження з найвищим рівнем. Хоча зв'язок між головними болями та вітаміном D залишається незрозумілим, вчені вважають, що поживна речовина може допомогти боротися із запаленням, що спричиняє мігрені та головні болі.