Американські вчені виявили білки, які необхідні для ефективного відновлення скелетних м'язів після травм або при міодистрофії Дюшена.

Увага Жити в гармонії та спокої: практичні поради, як перестати себе накручувати

Так, фахівці з Університету Х'юстона встановили, що білки IRE1 і XBP1 відіграють велику роль в ефективній регенерації пошкоджених скелетних м'язів.

Дослідники виявили, що відновлення скелетних м'язів у моделях, у яких білки IRE1 або XBP1 спеціально вилучили, слабшало.

Ці білки сприяють відновленню скелетних м'язів шляхом підвищення проліферації (дозрівнню) місцевих стовбурових клітин м'язів.

Тоді як усунення IRE1 знижує кількість цих клітин та сприяє м'язовій дистрофії.

Потрібні подальші дослідження

Подальші дослідження вчених допоможуть дати відповідь на питання, чи здатні недавно розроблені фармакологічні активатори IRE1 та XBP1 посилити регенерацію скелетних м'язів. Це дозволить запустити процес створення нових ліків, зокрема від міодистрофії Дюшена.

Міодистрофія Дюшена – що це?
Це генетичне захворювання, що характеризується швидким прогресуванням м'язової дистрофії. Призводить до повної втрати здатності рухатися та в підсумку до смерті. Хворіють тільки чоловіки. Жінки можуть бути носіями гена.

До слова, торік вчені зі США визначили групу молекул, які відкривають можливості для розробки лікування людей із м'язовою дистрофією Дюшенна. Експериментальне лікування без використання методів генної терапії виявилося ефективним для мишей.