Пропозицію звільнення медиків Дмитро Гурін заявив у фейсбук, зокрема він зауважив, що зарплату медиків, які проти вакцинації, після звільнення слід віддати лікарям, які погодилися на щеплення.
До теми На Буковині медик захворіла на коронавірус після вакцинації
"80% "лікарів" потрібно звільнити, а їх зарплату віддати 20%"
Також нардеп додав, що лікарі, які відмовляються від вакцинації, не можуть називатися лікарями.
Позиція партії інша
Водночас глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко у коментарі 24 каналу наголосив, що це лише позиція депутата, партія подібних офіційних повідомлень не робила.
Корнієнко зауважив, що лікарям варто бути прикладом у цьому процесі, оскільки довіра до вакцинації може рости, якщо лікарі будуть вакцинуватися.
Будь-яка людина може відмовитися від вакцинації, у нас поки немає в законах ніяких заходів щодо цього. Це право людини, ми можемо тільки закликати до доброї волі всіх, хто в черзі на вакцинацію, зокрема, лікарів,
– додав Корнієнко.
Що відомо про вакцинацію медиків в Україні
- Вакцинація стартувала 24 лютого, препаратом Covishield. На першому етапі щеплення проти коронавірусу отримали лікарі медзакладів, які надають допомогу хворим на COVID-19.
- 22 березня стартував другий етап вакцинації, він передбачає імунізацію сімейних лікарів, які першими контактують з інфікованими. На цьому етапі вакцинальної кампанії планується охопити максимальну кількість працівників первинної медичної ланки.
- Відмова медиків робити щеплення – не рідкість. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, лише 38% медпрацівників готові зробити собі щеплення від коронавірусу.
- За минулу добу щеплення отримали 10 904 людини.
- Всього першу дозу вакцини отримали 121 928 людей, одна людина отримала повну дозу препарату.