Пропозицію звільнення медиків Дмитро Гурін заявив у фейсбук, зокрема він зауважив, що зарплату медиків, які проти вакцинації, після звільнення слід віддати лікарям, які погодилися на щеплення.

До теми На Буковині медик захворіла на коронавірус після вакцинації

"80% "лікарів" потрібно звільнити, а їх зарплату віддати 20%"

Дмитро Гурін
“В Київському інституті пульмонології (!) за словами завідувачки одним з відділень вакцинуватись погодились 20% лікарів. Сама завідуюча вже двічі хворіла ковідом але "не відчуває внутрішньої впевненості в необхідності вакцинації. Що це означає на практиці? 80% "лікарів" потрібно звільнити, а їх зарплату віддати 20%”.

Також нардеп додав, що лікарі, які відмовляються від вакцинації, не можуть називатися лікарями.

Позиція партії інша

Водночас глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко у коментарі 24 каналу наголосив, що це лише позиція депутата, партія подібних офіційних повідомлень не робила.

Олександр Корнієнко
У кожного депутата є свої думки. У пана Гуріна також вони є і він їх висловлює. Це не позиція фракції. Це його бачення і його аргументація. Я думаю, що всім потрібно вакцинуватися, а лікарям робити це в першу чергу”.

Корнієнко зауважив, що лікарям варто бути прикладом у цьому процесі, оскільки довіра до вакцинації може рости, якщо лікарі будуть вакцинуватися.

Будь-яка людина може відмовитися від вакцинації, у нас поки немає в законах ніяких заходів щодо цього. Це право людини, ми можемо тільки закликати до доброї волі всіх, хто в черзі на вакцинацію, зокрема, лікарів,
– додав Корнієнко.

Що відомо про вакцинацію медиків в Україні

  • Вакцинація стартувала 24 лютого, препаратом Covishield. На першому етапі щеплення проти коронавірусу отримали лікарі медзакладів, які надають допомогу хворим на COVID-19.
  • 22 березня стартував другий етап вакцинації, він передбачає імунізацію сімейних лікарів, які першими контактують з інфікованими. На цьому етапі вакцинальної кампанії планується охопити максимальну кількість працівників первинної медичної ланки.
  • Відмова медиків робити щеплення – не рідкість. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, лише 38% медпрацівників готові зробити собі щеплення від коронавірусу.
  • За минулу добу щеплення отримали 10 904 людини.
  • Всього першу дозу вакцини отримали 121 928 людей, одна людина отримала повну дозу препарату.