Свою версію подій розповів Олег – один з пасажирів літака рейсу Мілан – Київ, повідомляє ТСН.

Читайте також Літак Мілан – Київ: здорові пасажири і брехливий блогер

За його словами, в аеропорту Мілана не було нічого незвичайного, а приблизно 90% пасажирів не були в масках. Чоловік запевняє, що блогер Антон Гура, який вів трансляцію з літака, сидів у бізнес-класі. Його також не було у черзі на літак.

Пасажир літака спростував слова Гури про те, що італійці поставили усім пасажирам штамп про виліт з Мілана з буквою "Є", яка означає перебування у зоні ризику. "Нам поставили звичайний штамп", – каже Олег.

Чоловік розповів, що перед входом до літака стюардеси роздали всім маски та попросили не знімати їх до приземлення. На борту, окрім українців, було багато єгиптян, турків та кілька молдован.

Все спокійно. Звичайний рейс. Жодної паніки не було. Стюардеси кілька разів ходили, пропонували усім воду, їжу. Ніхто не бігав, наче щось сталося,
– додав Олег.

Після приземлення літака в аеропорту Борисполя пасажирів з лайнера не випускали, всі чекали на лікарів. Медики перевірили температуру кожного з пасажирів. Ніхто не скаржився на проблеми зі здоров’ям, не просив ліків. "Але звідки терафлю (блогер розповідав, що іноземці з симптомами ГРВІ просили його у стюардес – 24 канал) у наших бортпровідниць?", – зазначив пасажир.

Він спростував також слова Гури про порожні вулиці Мілана, про військових у місті. "Але нічого цього немає. Я тиждень перебував на озері Гарда. Я на автомобілі їздив до Верони, вилітав з Мілану", – додав українець. Та пояснив, що блокпостів на дорогах не було, як і військових та поліцейських.

Зверніть увагу МОЗ представило законопроєкт про боротьбу з коронавірусом: що він передбачає

Що сталося на борту літака: версія Гури

  • Блогер вів трансляцію з борту літака. Він запевняв, що у лайнері перебували приблизно 190 людей. За його словами, частина пасажирів мали симптоми коронавірусу. "Просили терафлю, збивали температуру", – зазначав чоловік.
  • Він додав, що при посадці нікому не проводили скринінг. Однак у багатьох пасажирів були червоні очі й сильне потовиділення.

Що заявив Віктор Ляшко

Головний санітарний лікар України повідомив, що у трьох пасажирів не підтвердили коронавірусу.

Як відреагували на таку заяву в МАУ

Президент МАУ Євген Дихне заявив, що літак пройде всю необхідну санітарну обробку, лише після цього його допустять до рейсів. Екіпаж літака відпочиватиме відповідно до інструкцій.

Коронавірус в Україні: головне

  • Перший випадок зараження в Україні зафіксували 3 березня. Захворів чоловік з Чернівців, який напередодні подорожував Італією.
  • Згодом стало відомо ще про два випадки коронавірусу. Його виявили у жінки пенсійного віку з Житомирської області та чоловіка з Чернівецької області. 13 березня зафіксували першу смерть від коронавірусу – померла 71-річна жінка з Радомишля.
  • З 11 березня в усій Україні ввели карантин на 3 тижні через поширення коронавірусу. Обмежувальні заходи триватимуть до 3 квітня.
  • Впродовж цього часу заборонене проведення масових культурних, спортивних та розважальних заходів. Тимчасово зупинили навчання у школах, університетах та дитсадках. Заборонено проводити масові заходи, в яких беруть участь понад 200 людей. Ця заборона не стосується заходів державної необхідності.

коронавірус у цифрах
Дані про смертність від Covid-19 / Інфографіка 24 Каналу

прості правила, які допоможуть врятувати життя
Прості правила, які можуть врятувати життя / Картинка 24 каналу