Вчені проаналізували 12 плацент здорових жінок з вагітністю від 5 до 36 тижнів. Вони виявили, що клітини плаценти, які можуть бути заражені SARS-Cov-2, мають рецептори АПФ2, які патоген використовує, як "шлюз" для проникнення в організм.

Також на тему: У США проти коронавірусу готуються вакцинувати підлітків: який препарат використають

Коли вагітна жінка може передати коронавірус дитині

Це означає, що цей орган може бути не тільки інфікований, а й локально поширювати вірус. Однак з'ясувалося також, що на пізніх термінах вагітності АПФ2 розташовуються на клітинах таким чином, що вірус, який циркулює в крові матері, не може на них впливати.

Швидше за все, це запобігає зараженню плаценти. Автори дослідження відзначили, що такий захисний ефект досить рідко спостерігався в першому триместрі, тому з більшою ймовірністю внутрішньоутробна передача відбувається саме на ранніх термінах вагітності.

Оскільки все більше вагітних жінок одужують від SARS-CoV-2 в першому триместрі, важливо зберігати пильність щодо можливої ​​плацентарної інфекції та передачі вірусу від матері до плоду,
– повідомили автори дослідження.

Вчені додали, що вплив коронавірусу на плід і новонародженого поки не вивчено.

Ймовірність зараження

  • Раніше та ж група вчених оцінила ймовірність передачі вірусу від вагітної жінки плоду. У дослідженні брали участь 127 жінок з вагітністю в третьому триместрі, у 64 майбутніх мам був підтверджений COVID-19.
  • Але при цьому ні в однієї вірус не виявлений в крові, в тому числі пуповинної. Вчені вважають, що саме відсутність патогену в материнській крові може блокувати передачу патогену майбутній дитині.