Вчені провели експеримент, під час якого за допомогою МРТ спостерігали за активністю мозку 92 добровольців. У 70 з них були діагностовані психічні розлади (депресія, тривожний розлад, розлад харчової поведінки), але жоден з них не страждав біполярним розладом, пише N+1.

Читайте також: Ранні симптоми біполярного розладу: коли варто звернутися до лікаря

Учасники заповнили опитувальник, який визначає наявність симптомів, характерних для афективного розладу того чи іншого спектру: зокрема, вчені зосередилися на симптомах біполярного розладу – таких, як прагнення до імпульсивних вчинків.

Біполярний афективний розлад – що це?
Психічний розлад, що проявляється афективними станами: маніакальними (піднесення) і депресивними (пригнічення).

Добровольцям показували картки, кожна з яких мала певну цінність. Їм потрібно було вгадати цю цінність. Через кілька секунд учасникам говорили правильну відповідь. Саме цей момент – передбачення можливої винагороди – вчені фіксували для подальшого аналізу.

МРТ допомогла виявити ранні ознаки біполярного розладу
МРТ допомогла виявити ранні ознаки біполярного розладу

Результати експерименту вказали на кореляцію між активністю мозку і важкістю симптомів біполярного розладу. Дослідження показало, що за певними ознаками активності мозку можна визначити симптоми, які вказують на ризик розвитку БАР.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.