Зоряна Скалецька два тижні проведе в обсервації з евакуйованими з Китаю українцями. Так вона сподівається, заспокоїти як тих, хто перебуває у Нових Санжарах, так і решту країни.

Читайте також: Скалецька два тижні проведе в обсервації разом з евакуйованими українцями: деталі

До такого кроку очільниця МОЗ вдалася через масову паніку по всій країні.

Нагадаємо, жителі Нових Санжар, де на карантині перебувають евакуйовані з Уханя, з вечора 19 лютого протестують. Вони виступали проти розміщення у їх медцентрі українців та іноземців, що прилетіли з Китаю. Дійшло навіть до сутичок з поліцією. Наразі ситуацію вдалося стабілізувати, однак протестувальники залишаються на своїх позиціях.

Основне про призначення Скалецької на посаду очільниці МОЗ

Верховна Рада дев'ятого скликання на своєму першому засіданні затвердила Зоряну Скалецьку (у шлюбі – Черненко) на посаду міністра охорони здоров'я України. Перед нею це місце займала Уляна Супрун, яка розпочала в Україні славнозвісну медичну реформу.

На посаду міністра охорони здоров'я Скалецьку порадив колишній власник клініки "Борис", нардеп Михайло Радуцький. Медичної освіти у голови МОЗ немає. Зоряна Черненко є юристом, який знається на медичному праві.

Відомо, що Скалецька схвально ставиться до доказової медицини і вакцинації.

На думку Уляни Супрун, нова посада Скалецької стала для неї несподіванкою. За її словами, нове керівництво МОЗ протягом перших місяців лише втрачало час, не працювавши на реформу та не підписавши жодного документа в Кабміні тощо.

Вона не вибирала собі заступників, їй їх теж призначили, як і радників. Вона довгий час не підписувала документів, бо боялася, що її можуть підставити,
– сказала ексголова МОЗ Уляна Супрун.

Зоряна Скалецька не приховує того, що лише за пів року робота структурувалась і у неї з'явились шість заступників, з якими чітко визначені напрямки.

Біографія Зоряни Скалецької

Зоряні Степанівні Скалецька (Черненко) 39 років. Народилась у Львові. Доцент та заступник декана факультету правничих наук Києво-Могилянської академії, отримала ступінь доктора правових наук в університеті Марії Кюрі в Любліні (Польща). Є доцентом, викладає у Школі охорони здоров’я Києво-Могилянської академії курси "Правове регулювання охорони здоров’я" та "Основи медичного права".

Зоряна Черненко викладає в Києво-Могилянській академії
Зоряна Скалецька викладає в Києво-Могилянській академії

У 2011-2012 рр. очолювала Громадську організацію "Українська ліга розвитку паліативної та госпісної допомоги".

Зоряна Скалецька є експерткою в "Реанімаційному пакеті реформ" з питань реформування системи охорони здоров'я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.

Голова правління Української медико-правової асоціації, директор громадської організації "Форум здоров’я" та член Всесвітньої асоціації медичного права.

Колишні колеги скаржились на Скалецьку за критику та необ'єктивне ставлення до медичної реформи Супрун та міжнародних закупівель.

Сім'я Скалецької

Відомо, що вона є колишньою дружиною нардепа (вони розлученні вже два роки – "24") VIIІ скликання Верховної Ради від БПП і екс-глави правління Комітету виборців України Олександра Черненка, який хотів заборонити показ серіалу "Слуга народу" перед виборами. Має двох дітей – Ярину та Маркіяна.

Як зізналася Зоряна Скалецька в інтерв'ю 24 каналу, з ексчоловіком вона підтримує комунікацію, адже вони виховують спільних дітей.

Стосовно нових відносин міністерка жартує, що можна оголосити конкурс, адже її серце вільне.


Зоряна Скалецька / 24 канал

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.