Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці. За її словами, у МОЗ ретельно готувалися до евакуації та підготували безпечні умови перебування в обсервації, врахувавши усі стандарти ВООЗ та практику інших країн, які здійснили евакуацію своїх громадян з Китаю.

До теми: Скалецька в обсервації: що відомо про очільницю МОЗ

Ще раз хочу наголосити: ці люди – наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні та мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку,
– наголосила Скалецька.

Вона визнала, що сьогоднішні події – паніка і несприйняття, негатив та агресія вразили її. Міністерка попросила висловити підтримку евакуйованим українцям, а також подякувала тим, хто працював над евакуацією – екіпажу літака, медикам і усій команді супроводу.

Водночас, Зоряна Скалецька звернулася до своєї доньки, якій завтра виповниться 10 років і пообіцяла відсвяткувати її день народження пізніше.

На брифінгу у Нових Санжарах після засідання урядового оперативного штабу прем'єр-міністр Олексій Гончарук прокоментував рішення Скалецької. За його словами, це має продемонструвати, що українцям нічого боятися. Він також сказав, що це достойна позиція міністерки.

Сутички у Нових Санжарах: основне

  • Жителі селища Нові Санжари 19 лютого влаштували масові протести і виступали проти розміщення у їх медцентрі евакуйованих з китайського Уханю людей.
  • Вранці 20 лютого до селища з'їхалася поліція та Національна гвардія України, привезли військову техніку, зокрема бронеавтомобілі.
  • Протягом четверга місцеві жителі перекривали дороги, палили шини, та навіть влаштували сутички з правоохоронцями. Коли поліцейським надвечір 20 лютого вдалося відтіснити людей і зробити коридор для 7 автобусів з евакуйованими, місцеві почали кидати камінням в транспорт і кричати "Ганьба". Евакуйовані українці у відповідь показували сердечка.
  • Внаслідок сутичок постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільна особа. Їм надають допомогу медики.
  • Національна поліція розпочала два кримінальні провадження за фактом масових заворушень у селищі Нові Санжари.
  • Зауважимо, літак SkyUp з евакуйованими з Китаю українцями та громадянами інших країн прибув в Україну вранці 20 лютого. У жодного евакуйованого немає жодних симптомів кононавірусу чи іншої застуди.
  • На карантині у Нових Санжарах перебуватимуть 45 евакуйованих українців, 27 іноземців і персонал, який обслуговував людей на літаку. У приміщенні медцентру будуть діяти усі необхідні заходи інфекційної безпеки.

Сутички протестувальників і поліції у Нових Санжарах: відео