Золотистий стафілокок є одним з найчастіших збудників інфекцій. Спектр захворювань, які він може викликати, дуже широкий: від вугрової хвороби шкіри до пневмонії та остеомієліту. Золотистий стафілокок дуже важко піддається лікуванню.

Читайте також: Вдалось розкрити механізм еволюції супербактерій, – вчені

Ці бактерії живуть практично всюди, і не менше чверті всіх людей є її носіями. Проте не всі носії хворіють, і з часом людина взагалі може перестати бути носієм. Вчені дослідили, як організм людей справляється з цими супербактеріями.

Автори дослідження пересадили мишам ділянки людської шкіри, аби спостерігати за її реакцією. Така пересадка потрібна через те, що тканини різних живих істот на однакові стимули реагують по-різному.

Після інфікування ділянок шкіри мультирезистентними штамами золотистого стафілокока, їх починали атакувати нейтрофіли, після чого колонія мікроорганізмів гинула і, звісно, не розвивалася.

Нейтрофіли – це
Один із видів сегментоядерних еритроцитів. Ці білі кров'яні тільця нейтралізують частинки, бактерії або віруси, які загрожують організму.
Спершу вони реагують на хімічний подразник, після чого рухаються до мети – проходять через капіляри в міжклітинні простори, потім захоплюють ворожий організм, поглинають і знищують.


Нейтрофіли в процесі поглинання збудника

Шкіра – це неймовірно динамічне біологічне середовище, в якому імунні клітини та мікроби протистоять один одному, щоб підтримувати якусь рівновагу, складний світ. Порушення цієї рівноваги зазвичай призводить до поганих наслідків, і розуміння того, як цей процес працює на шкірі, може вплинути на те, як ми будемо запобігати та лікувати шкірні інфекції в майбутньому,
– розповів автор роботи Кейра Мелікан, старший науковий співробітник відділу нейронаук Каролінського інституту.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.