Незвичайну пацієнтку виявила міжнародна група вчених: організм жінки виявився разюче стійкий до хвороби Альцгеймера, при тому, що в ньому присутня мутація, яка прискорює розвиток захворювання, пише Nature.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера: причини, профілактика та найпоширеніші міфи

Такою силою його наділила інша рідкісна генетична мутація, яка відтерміновує прихід хвороби.

"Жінці вже майже 80, і вона до цього дня зберігає тверезість розуму. Хоча, з огляду на наявність першої мутації, хвороба Альцгеймера повинна була вразити її ще тридцять років тому", – розповіли дослідники.


Генетична мутація допомогла побороти хворобу Альцгеймера

Обстеження жінки показало наявність ознак м'яких когнітивних порушень, хоча на думку родичів вона повністю здорова. У головному мозку незвичайної пацієнтки були виявлені бета-амілоїдні бляшки, які призводять до розвитку хвороби Альцгеймера, але в дуже малій кількості.

Проте, вчені були одностайні в думці про те, що ця жінка не страждає деменцією, її організм виявився сильнішим смертоносного і невиліковного захворювання, не дозволивши незначному порушенню розвинутися в повноцінну хворобу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.