За передачу ракових клітин в мозок відповідає екзосомний білок CEMIP. Нині медики працюють над препаратом, який буде запобігати утворенню метастаз, пише Nature.

Читайте також: Рак грудей тепер можуть розпізнати за 5 років до появи симптомів

За словами науковців, саме CEMIP провокує запалення у кровоносних судинах і резидентних імунних клітинах мозку. Це сприяє виживанню та розростанню ракових клітин, які призводять до виникнення пухлин в мозку.


Вчені знайшли, як перешкодити утворенню метастаз в мозку

Вчені дослідили та виявили, що високий показник CEMIP сигналізує про високі ризики утворення метастаз у мозку, молочній залозі та легенях.

Фахівці одразу почали шукати метод, який допоможе пригальмувати або ж зовсім припинити утворення цього білка. Під час лабораторних експериментах на тваринах вони усунули CEMIP і виявили, що видалення цього білка заважає раковим клітинам "колонізувати" мозок.

Команда вчених об'єдналась з кількома терапевтичними інститутами та онкологічними центрами для того, аби розробити діагностику CEMIP, а також створити антитіла, які будуть блокувати цей білок.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.