Є підстави вважати, що роботи в цій галузі допоможуть нам знайти причину хвороби Крона, неспецифічного виразкового коліту та інших серйозних захворювань кишківника, пише The New York Times.

Читайте також: Світом поширюється грибок, який вбиває людину за 90 днів

В нашій товстій кишці живе всього кілька видів грибків (бактерій – сотні видів). Проте, судячи зі свіжих досліджень, концентрація одного-єдиного грибка роду Маласеза співвідноситься з запальними процесами в кишківнику.


Нині немає ефективних ліків проти кишкового запалення

Це вкрай важливе відкриття: ефективність ліків, які призначають нині "від" кишкового запалення – всього близько 60%, хоча коштує таке лікування дуже дорого.

Крім того, є припущення, що саме грибки посилюють симптоми бронхіальної астми та циститу, а ще здатні спровокувати рак передміхурової залози.

Експерти кажуть, що такі теорії – ще не привід безконтрольно приймати протигрибкові препарати, але надія, що в найближчому майбутньому ми зможемо ефективніше лікувати багато серйозних захворювань.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.