Діабет розвивається, коли підшлункова залоза виробляє недостатньо інсуліну або ж організм перестає на нього адекватно реагувати. В результаті порушуються механізми контролю цукру в крові, що позначається на загальному самопочутті людини і викликає різні симптоми, пише Express.

Також на тему: Цукровий діабет: як виявити, групи ризику та профілактика

Незвичні симптоми діабету першого і другого типу

Британські медики констатують, що одними з цих ознак, сигналять про діабет, можуть бути проблеми зі сном. Якщо людина стикається з безсонням, страждає від підвищеного потовиділення, і бачить надзвичайно яскраві сни, це може бути пов'язано з гіпоглікемією або падінням рівня цукру в крові, одним з характерних сигналів про діабет.

Діабет – що це?
Це метаболічний стан, при якому організм не здатний в достатній мірі переробляти глюкозу (цукор). Через це рівень цукру в крові постійно високий. Якщо його не діагностувати вчасно, це може призвести до різних ускладнень, включаючи гіперглікемію, гіпертонію та проблеми із зором.

Також медики повідомили, що на розвиток діабету у людини можуть вказувати незвичайні темні плями на шкірі, які виникають через надлишок інсуліну, що циркулює в крові. Найчастіше такі плями першими з'являються в області гомілок.

Все про цукровий діабет \ інфографіка Здоров'я 24
Все про цукровий діабет \ інфографіка Здоров'я 24

Що робити, якщо з'явились такі симптоми?

При підозрі на гіпоглікемію лікарі рекомендують перевірити рівень цукру в крові.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.