Щоб відстежити потенційний зв'язок пасивного куріння і ревматоїдного артриту, вчені скористалися результатами дослідження, яке проводилося у Франції з 1990 року.

Також на тему: Як пандемія змінила світ – 5 речей, які залишаться з нами назавжди

Як відбувалося дослідження

У ньому брали участь близько 80 тисяч дорослих жінок, середній вік склав 49 років. Через 11,7 року наглядового періоду ревматоїдний артрит діагностували у 698 учасниць.

Автори дослідження оцінили вплив пасивного куріння на підставі анкет учасниць, в яких вони відповідали на питання про те, як часто стикались з тютюновим димом в дитинстві та скільки проводять часу в одному приміщенні з людьми, які курять.

Вплив пасивного куріння

Після цього вчені розділили жінок на групи в залежності від того, чи курять вони самі та чи був у них цей досвід раніше, після чого скорегували дані з урахуванням різних факторів, включаючи індекс маси тіла і рівень освіти.

  • Приблизно кожна сьома жінка (13,5%) піддавалася впливу тютюнового диму в дитинстві, а більша частина повідомили (53,6%) про нього в дорослому віку.
  • Автори дослідження з'ясували також, що пасивне куріння безпосередньо пов'язано з ризиком розвитку ревматоїдного артриту у жінок, причому переважно у некурців.
  • Примітно, що це захворювання розвивалося раніше у тих учасниць, які піддавалися впливу диму сигарет в дитинстві.