Аеробні вправи та ліки проти алергії
Аеробні вправи – важливий "інструмент" профілактики хронічних хвороб. Молекулярні механізми їхнього впливу на здоров'я серцево-судинної системи відомі не повністю. В останні роки вчені дізналися, що в реакції організму на фізичне навантаження може брати участь гістамін, відомий як медіатор запалення та алергії.
Також на тему: Назвали ще один несподіваний ризик зараження коронавірусом
Відомо, що рецептори, чутливі до нього, широко поширені в м'язах. Ще в 1930-х роках експеримент на тваринах показав, що при м'язовій роботі рівень гістаміну в крові збільшується. Вчені виявили, що рецептори гістаміну (H1 і H2 рецептори) грають роль в посиленні кровотоку в тканинах після вправ.
Як відбувалося дослідження
У першому експерименті шість чоловіків і дві жінки протягом 40 хвилин займалися на велотренажері, не прийнявши перед цим антигістамінних засобів. Потім, під час іншої сесії вправ, вони займалися на велотренажері ту ж кількість часу, попередньо випивши антигістамінні препарати, які блокують рецептори H1 та H2. Вчені документували їхній серцевий ритм, артеріальний тиск і показники кровотоку.
У другому експерименті брали участь 18 чоловіків: половина з них отримувала антигістамінні препарати, а інші отримали плацебо (контрольна група). Вони тренувалися на велосипедах протягом шести тижнів по три рази на тиждень.
Ліки проти алергії негативно впливають на м'язи
- Аналіз отриманих даних показав, що у людей, які отримували антигістамінні, посилення кровотоку в тканинах під час вправ було на 35% меншим, ніж у тих, хто не отримував їх.
- У шеститижневому експерименті в учасників, які отримували ліки, був слабшим прогрес в ефективності вправ, посиленні кровотоку і рості м'язів.
Але автори підкреслюють, що припиняти приймати ліки, щоб поліпшити спортивні результати, не можна.