Як відбувалося дослідження
Вчені з Американського коледжу кардіології вивчили дані опитування, в якому взяли участь 53 064 учасники, середній вік яких –57,2 року, причому 59,9% – жінки.
Також на тему: Кожен 3 українець взагалі не вживає алкоголь: результати опитування
Споживання алкоголю класифікували, як низький (менше одного напою на тиждень), помірний (від одного до 14 напоїв на тиждень) або високий (понад 14 напоїв на тиждень). Також дослідники врахували такі моменти в опитаних як факт серцевого нападу, інсульту або пов'язаних з ним госпіталізацій.
З 53 064 учасників 7 905 (15%) мали гострі напади, пов'язані з ССЗ: з них 17% – в групі з низьким споживанням алкоголю і 13% – в групі з помірним споживанням алкоголю.
Алкоголь зменшує рівень стресу
Люди, які повідомили, що п'ють помірно, мали не тільки на 20% нижчий шанс отримати серйозні проблеми з ССЗ в порівнянні з групи з низьким споживанням алкоголю, але і нижчу активність мозку при стресі.
На думку вчених, помірне випивання знижує рівень активності мозку в стресових ситуаціях, які істотно збільшують ризик ССЗ, в тому числі інфарктів та інсультів.
Дослідження показує, що помірне вживання алкоголю добре впливає на зв'язок між мозком і серцем. Випивка в розумних межах може допомогти розслабитися і знизити рівень стресу. Можливо, саме за допомогою цих механізмів і зменшується ризик серцево-судинних захворювань,
– зазначили автори дослідження.
Однак науковці наголосили, що в алкоголю є кілька важливих побічних ефектів, в тому числі підвищений ризик раку, пошкодження печінки та формування залежності.
Тому кардіологи попередили, що результати дослідження – не привід пити більше. Вони просто можуть допомогти в розумінні засобів боротьби зі стресом.