Мовиться про важких пацієнтів, які потребують постійної допомоги медиків. Про це заявив член Ради товариства інтенсивної терапії у Великої Британії Зудін Путучері.

До слова Як тримати імунітет у тонусі цілий рік

Він заявив, що може пройти навіть до 5 років, перш ніж організм відновиться від недуги цілком.

Хто зараз важко хворіє

За його словами, у відділах інтенсивної терапії – більшість людей невакциновані з різних причин. Також в цьому списку є багато вагітних.

"Це молодь. Більшість із них виживають, 60% наших пацієнтів виживають. Але це виживання дорого коштує і вимагає реабілітації. Ми не маємо персоналу, ресурсів для реабілітації цих пацієнтів", – зазначив Путучері.

Так, може пройти до 5 років, перш ніж вони повернуться до нормального життя,
– наголосив він.

Відновлення після COVID: останнє

  • Британські вчені дослідили, наскільки може бути поширений затяжний коронавірус. Так, у кожної 40 інфікованої людини симптоми тривають не менше 3 місяців.
  • Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла спрогнозував, що нормальне життя після пандемії повернеться протягом року. Однак для цього можуть знадобитися щорічні щеплення від COVID-19.
  • Інші вчені також зробили нові прогнози щодо того, як довго ще триватиме пандемія коронавірусу. За прогнозами співробітників наукової консультативної групи з надзвичайних ситуацій при уряді Великої Британії (SCIentific Advisory Group for Emergencies, SAGE), пандемія триватиме щонайменше до кінця 2026 року.