Невтішну новину повідомили співробітники наукової консультативної групи з надзвичайних ситуацій при уряді Великої Британії (SCIentific Advisory Group for Emergencies, SAGE).

Увага Вроджений та набутий імунітет: у чому різниця

За їхніми прогнозами, пандемія коронавірусу триватиме щонайменше до кінця 2026 року.

Чи може все закінчитись швидше

Втім, вони визнають, що цей термін може скоротитись, якщо темпи вакцинації в усьому світі суттєво зростуть.

Як приклад, вони вказали на те, що у Великій Британії стабілізувалась епідеміологічна ситуація завдяки успішній кампанії щеплень. Мовиться про те, що кількість нових випадків продовжує рости, однак госпіталізацій та смертей стало значно менше. Втім, цього виявилось замало.

SARS-CoV-2 продовжить загрожувати системі охорони здоров'я, тож повинен бути активний контроль за вакцинацією та моніторинг даних протягом як мінімум 5 найближчих років,
– повідомили у SAGE.

При цьому вчених в усьому світі турбує новий штам коронавірусу Омікрон. Фахівці зазначили, що у деяких країнах він може спричинити нову хвилю коронавірусу.

До теми Штам Омікрон: назвали найпоширеніші симптоми та небезпеку для дітей

Що варто знати про штам коронавірусу Омікрон

  • Омікрон виділяється серед інших варіантів тим, що містить понад 50 мутацій. Серед них 32 зміни у спайковому білку SARS-CoV-2.
  • Попередні дані Національного інституту інфекційних захворювань Південної Африки (NICD) показують, що люди, які раніше були інфіковані COVID-19, втричі більш сприйнятливі до повторного зараження у порівнянні з попередніми штамами вірусу.
  • Також деякі дані вказують на те, що новий штам Омікрон може вражати більше людей, ніж інші варіанти. Крім цього, ним можна інфікуватися, навіть якщо вже перехворіли на коронавірус.