У заяві вчені особливу увагу приділили абдомінальному або черевному ожирінню. При ньому великі кількості жиру відкладаються в черевній порожнині.

Також на тему: Знайшли спосіб відключити почуття голоду

Як зрозуміти, що у вас зайвий жир на животі

Найпростіший діагностичний тест для його виявлення – вимір охоплення талії. Автори наукового документа підкреслюють, що черевне ожиріння може не супроводжуватися "звичайним ожирінням". У людей з вагою, яка вважається нормальною, воно є важливим індикатором ризику серцево-судинних хвороб, метаболічного синдрому і смерті.

Жир на животі викликає захворювання серця

У заяві йдеться, що у людей з черевним ожирінням ризик серцево-судинних хвороб може бути вищим, ніж у людей з високим ІМТ, але малою кількістю жиру навколо внутрішніх органів, внутрішнього (вісцерального) жиру. Такий стан часто називають метаболічно здоровим ожирінням.

Ще один вид вісцерального жиру, небезпечного для серця – епікардіального, він розташовується між міокардом і зовнішньою оболонкою серця. Цей жир можна виявити тільки при додатковому обстеженні. Він пов'язаний з погіршенням прогнозу при серцево-судинних хворобах. Епікардіальний жир зазвичай виявляють у людей з великою талією.

Як позбутися жиру на животі

У науковій заяві повідомляється, що фізичне навантаження допомагає боротися з вісцеральним жиром.

  • Вчені вказують, що в кількість жиру знижується після 12-52 тижнів виконання вправ по п'ять разів на тиждень.
  • Ефективні були як інтенсивні заняття, так і вправи середньої тяжкості.
  • Навіть регулярна ходьба допомагає позбутися від невеликої кількості внутрішнього жиру.