Про це Зеленський розповів в інтерв'ю The Guardian. Нагадаємо, що після сутичок у Нових Санжарах через приїзд евакуйованих з Китаю, Зоряна Скалецька вирішила також приєднатися до людей і пройти 14-денну обсервацію. Таке рішення було досить неочікуваним для багатьох.

Читайте також Скалецьку звільнили з посади міністерки охорони здоров'я: реакція ексочільниці

За словами президента України, це був особистий вибір Скалецької, однак запропонував це Зеленський.

"Це був її вибір, але я запропонував це", – сказав Володимир Зеленський.

Як проходила обсервація у Нових Санжарах?

Остання ніч в обсервації у Нових Санжарах була 4 березня. Медичний центр перебував під постійною охороною, а людей забезпечили усім необхідним – гарячою та холодною водою, триразовим харчуванням тощо. Небайдужі передавали до обсервації книги, відеоігри та навіть презервативи.

У приміщенні застосовували всі необхідні заходи інфекційної безпеки – захисні костюми, знезараження відходів та щоденний медичний огляд. Окрім колишньої очільниці МОЗ Зоряни Скалецької, з евакуйованими контактували лише ті люди, які супроводжували їх на літаку.

Протести в Нових Санжарах: коротко

  • Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19 – 20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією.
  • Під час сутичок постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний.
  • 20 лютого учасники протестів кидали в автобуси з евакуйованими людьми камінням, у деяких автобусах розбили скло.
  • Аби заспокоїти населення, в обсервації оселилась вже колишня міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Тоді поліція оголосила про підозру 10 особам.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.