Вакцина продемонструвала ефективність серед усіх груп людей, незалежно від віку, раси та етнічної приналежності. Про це йдеться на офіційному сайті Pfizer.

До теми 95% ефективності проти коронавірусу: вакцина від Moderna показала успіх

Клінічне випробування III фази вакцини від Pfizer під назвою BNT162b2 розпочали 27 липня 2020 року. До тестування препарату було залучено 43 661 людину.

Уході дослідження важкий перебіг коронавірусу виник всього у 10 добровольців. Причому 9 з них були серед тих людей, яким кололи плацебо.

Серйозні побічні ефекти серед добровольців також не були помічені. Найважчі ускладнення, які були серед вакцинованих – втома та головний біль. Як не дивно, найлегше вакцинацію переносили саме літні люди.

Розробники стверджують, що вакцина на 94% ефективна для людей віком старше 65 років. Для розуміння – цю вікову групу складно захистити навіть від грипу.

Коли вакцина проти COVID-19 з'явиться на ринку

  • Найближчими днями Pfizer звернеться до FDA за терміновим дозволом на вакцину.
  • Ймовірніше за все, використання препарату таки схвалять.
  • У 2020 році Pfizer і BioNTech планують випустити 50 мільйонів доз вакцини, а у 2021 – 1,3 мільярда.

Хто першим отримає вакцину від Pfizer

Скоріше за все, спершу щеплення отримають люди з груп ризику, зокрема медичні працівники й літні люди.

Що відомо про вакцину проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech

  • Це двокомпонентний препарат – другу дозу вводять на 28 день після першої вакцинації. Особливість цієї вакцини в тому, що вона містить РНК вірусу, в якій закодовано ділянку одного з генів SARS-CoV-2.
  • РНК проникає клітини, після чого вони будуть напрацьовують вірусний білок, аби організм формував імунітет.
  • Препарат має один недолік – особливо складні умови для зберігання, особливо наднизька температура. Тож її буде складно доставити до віддалених місцевостей та бідних країн. Втім, нещодавно науковці запропонували новий спосіб стабілізації таких вакцин.