Представники Харківської правозахисної групи проаналізували доцільність та законність запроваджених урядом на початку квітня додаткових карантинних заходів.

Читайте також Заборона відвідування парків шкодить здоров'ю і "пахне" авторитаризмом, – ЗМІ

Так, Кабмін ввів заборону пенсіонерам виходити з дому у межах профілактичних заходів для протидії пандемії коронавірусу.

За словами експертів Харківської правозахисної групи, прогулянки на свіжому повітрі для багатьох літніх людей є медичною рекомендацією і відмова від них може призвести до прогресу наявної хвороби.

"Така заборона суперечить і Рекомендаціям ВООЗ та МОЗ щодо профілактичних заходів для протидії пандемії COVID-19. Для підтримання людського імунітету необхідна достатня кількість свіжого повітря та сонячного світла. Яскравим прикладом наслідків довготривалого перебування в замкненому просторі є засуджені, які через декілька років відбування покарання починають страждати на низку тяжких хронічних захворювань, зокрема й на туберкульоз", – наголосили представники.

Як йдеться у повідомленні, заборона покидати домівки може спровокувати спалах серцево-судинних, аутоімунних та інших захворювань, у тому числі стати каталізатором епідемії туберкульозу. Експерти також додали, що через заборону виходити на вулицю чимало літніх людей втратили роботу.

Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.