До такого висновку дійшла група науковців з Університетського коледжу Лондона, передає ресурс Journal Of Neuroscience.
Читайте також: Чому негативні думки вранці небезпечні
Для перевірки цієї гіпотези вчені провели експеримент за участю 35 осіб, яких розділили на дві групи.
Так, перша частина добровольців повинна була вирішити 6 математичних задач за 30 секунд і виступити з доповіддю на малознайому тему. На другу ж чекали прості письмові вправи.
Крім того, всі учасники дослідження повинні були пригадати непрості ситуації з минулого та оцінити їх.
У підсумку з’ясувалося, що стрес впливає на критичне мислення – люди у стані спокою сприймають, перш за все, позитивну інформацію, а ті, хто піддається стресу, засвоюють відомості негативного спрямування.
Річ у тім, що перша група перебувала в більшому стресі, ніж друга, оскільки її учасники краще запам'ятали свої дії під час переживань, а також змогли згадати пережиті в минулому негативні моменти. Натомість так звана "спокійна група" не зуміла відтворити свої дії, проте вони пригадали позитивні моменти зі свого життя.
Також для чистоти експерименту в ньому взяли участь 28 пожежників, яким дали ті ж самі завдання, однак висновки експертів підтвердилися.
До слова, відповідно до результатів дослідження, близько 70% українців страждають від фобій, а це може викликати хвороби серця, судин та навіть спричинити появу виразки.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.