За всі хвилі такого не було

За словами санлікаря, у другій половині січня приріст інфікованих коронавірусом сягнув 120%.

Увага "Анксіомедін" – натуральний фітокомплекс для активного життя без тривоги та стресу

В останній тиждень безпрецедентно стрімко зростає рівень захворюваності – 120% приріст. За всі хвилі такого темпу ще не було і це прогнозувалось у зв'язку з властивостями штаму Омікрон,
– зазначив Роман Сафонов.

Та додав, що чим стрімкіше хвиля зростає, так само стрімко вона спадає.

Зі слів Сафонова, штам коронавірусу Дельта був у 5 разів заразніший, ніж його попередник – класичний уханський штам COVID-19. Своєю чергою Омікрон втричі заразніший, ніж Дельта.

Особливості перебігу хвороби інфікованих Омікроном

Також лікар розповів, що динаміка захворюваності в області показала, що цей штам "менш вбивчий" та провокує менше випадків для госпіталізацій. Загалом кількість нових госпіталізацій з COVID-19 сягнула 13%.

Омікрон більше протікає як звичайна застуда. Суттєвих особливостей, відмінностей цього штаму від попереднього щодо симптоматики немає,
– сказав головний санлікар.

Характерними симптомами, зі слів лікар, є:

  • нежить,
  • чхання,
  • першіння в горлі,
  • штам менше вражає легені,
  • втрата нюху у кожного п'ятого.

Також санлікар розповів, що наразі на коронавірус менше хворіють особи старшого віку, найбільше випадків інфікування фіксують у групі середнього віку. Крім того, хворобу дедалі більше виявляють у дітей.

Зростання й надалі буде

Щодо циркуляції Омікрону Сафонов, наголосив, що лабораторія в області здатна виявляти різні штами вірусу. Санлікар припустив, що Омікрон поступово витіснятиме Дельту, а тому в області прогнозують у лютому пікове значення захворюваності.

Окрім того, пояснив він, лікування Омікрону, як і раніше, симптоматичне, а ефективним захистом від складного перебігу хвороби залишається вакцинація, зокрема, й дітей з 12-річного віку.

Актуальна ситуація з COVID-19

Симптоми Омікрону / Дані: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

До теми У МОЗ розповіли, чи вистачить усім хворим кисню в лікарнях