Досягнення медицини XX століття поміняли це сприйняття: зараз ми знаємо, що дихання можна підтримувати за допомогою апарату штучної вентиляції легенів, а зупинка серця не тільки оборотна, але в деяких випадках – наприклад, при трансплантації – життєво необхідна, пише National Geographic.

Читайте також: Спростували популярний міф про мозок та нервову систему

В останні десятиліття найнадійнішим показником смерті вважається смерть мозку, коли через припинення кровопостачання в його тканинах запускаються певні хімічні реакції.


Людина вважається мертвою, коли настає смерть мозку

До недавнього часу ці процеси вважалися необоротними, однак свіжа публікація в Nature, схоже, запустила новий виток переосмислення поняття смерті.

Вчені Єльського університету купили в найближчій до лабораторії бійні 32 свинячі голови та відновили функції клітин в їхніх мізках. До початку експерименту кожен мозок був мертвий протягом кількох годин.

Однак занурення органу в спеціальний живильний розчин призвело до того, що обмін кисню в нервових клітинах був відновлений, а процеси руйнування тканин сповільнилися.

При цьому не можна говорити, що знайшли спосіб повернути померлого у свідомість. Але експеримент породжує нові виклики для дослідників і нові питання етичного спрямування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.