Всього у вагоні було 24 людини – 22 пасажири й два провідники. Температуру вдалося виявити за допомогою тепловізора, пише Інтерфакс-Україна.
Читайте також: Українка не евакуювалась з Китаю, бо не хотіла стати об'єктом цькування
Державна прикордонна служба підтвердила, що китаянка прямувала в Росію цим потягом. Під час прикордонного оформлення прикордонники повідомили її про обмеження щодо пропуску громадян Китаю суміжною стороною, але жінка вирішила продовжити свою поїздку.
Також військовослужбовці зазначають, що цікавилися станом її здоров'я, та жінка відповіла, що скарг не має. Ознак хвороби прикордонники не помітили, адже кажуть, що виглядала вона здоровою.
Держприкордонслужба встановила, що іноземка днями прибула в Україну з Мінська літаком і під час проходження контролю на кордоні її стан здоров'я занепокоєння не викликав.
Як відомо, російська сторона повідомила, що китаянку зняли з потяга, через ознаки гострої-респіраторної хвороби. Це насторожило їх, а відтак жінку відправили в інфекційну лікарню, щоб перевірити на наявність коронавірусу.
Її зняли з температурою 38 градусів. Громадянку Китаю 42 років відправили в інфекційну лікарню Брянська,
– зазначили працівники Росспоживнагляду.
Вагон, у якому їхала китаянка, відчепили на окремій гілці, він перебуває під наглядом співробітників транспортної поліції. Інших пасажирів вагону, де їхала жінка, ізолювали в Брянську міську лікарню №4 для обсервації та подальшого обстеження.
Згодом стало відомо, що серед пасажирів є росіяни, українці та білоруси.
У лікарні зазначили, що до них звернулися 13 пасажирів, які їхали в одному вагоні потягу "Київ – Москва" з громадянкою Китаю з високою температурою. Всі вони перебувають в окремому приміщенні лікарні, в них взяли аналізи на вірусні інфекції, а не лише на наявність коронавірусу.
Прес-служба "Укрзалізниці" повідомила, що перевіряє інформацію про пасажирку поїзда "Київ – Москва", яку зняли з рейсу. "Укрзалізниця" забезпечать санітарні заходи бригаді поїзда та рухомому складу.
Основний склад поїзда прибув до кінцевого пункту призначення – міста Москва. Зараз "Укрзалізниця" в координації з Центром громадського здоров'я МОЗ України, Міністерством інфраструктури та Державною прикордонною службою звернулася за офіційною інформацією до російської сторони,
– йдеться в повідомленні Укрзалізниці.
Як повернути потяг до України – ще вирішують.
Що треба знати про коронавірус 2019-nCoV
Це новий член сім’ї коронавірусів, який ще не вивчений людством. Він походить від тварин, тому більшість інфікованих працювали на ринку, або купували там м’ясо чи морепродукти.
Вірус викликає пневмонію. Хворі мають кашель, лихоманку та утруднення дихання. При лікуванні не ефективні ні антибіотики, ні противірусні препарати. У лікарні хворим можуть підтримувати життєдіяльність легенів та інших органів, але одужання залежить від їх імунної системи.
Станом на 21 лютого від вірусної пневмонії, яку спровокував коронавірус, померли 2 247 людей. Загальна кількість інфікованих – 76 7726 людей по всьому світу. Втім, є і хороші новини – одужали понад 16 тисяч людей.
Українці та громадяни інших держав, яких Україна евакуювала з епіцентру поширення коронавірусу, 20 лютого прибули в Україну. Спершу літак сів в "Борисполі", після дозаправки пальним – вирушив до Харкова. Далі евакуйованих у супроводі охорони доставили у медичний центр "Нові Санжари", що на Полтавщині. Там вони перебуватимуть на карантині 14 днів. На карантин пішли не лише евакуйовані 45 українців та 27 іноземців, а й персонал, який обслуговував людей на літаку.
Примітно, що мешканці селища міського типу Нові Санжари протестували проти рішення влади й проти заселення евакуйованих в місцевий медцентр. Окрім перекриття доріг та паління шин, відбулась ще й сутичка з правоохоронцями.
До теми: Ситуація у Нових Санжарах: усе, що відомо
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я