Скільки людей мають залежність

Мета аналіз 281 дослідження, які були проведені в 36 країнах світу, показав, що нездорова залежність від ультраобробленої їжі є у 14% дорослих і 12% дітей.

Дивіться також Яких продуктів краще уникати чоловікам після 50: чіткий список із поясненнями

Нове дослідження пов'язує споживання UPF продуктів: морозива, газованих напоїв та інших готових страв, з поганим станом здоров'ям, включно з підвищеним ризиком раку, збільшенням ваги та хворобами серця.

Світове споживання цих продуктів стрімко зростає: наразі UPF становлять понад половину середньостатистичного раціону у Великій Британії та США,
– ідеться в статті.

На межі з розладами

Учені звертають увагу на те, що споживання цих продуктів може бути неконтрольованим і відповідати критеріям діагностики розладів, як от із вживанням психоактивних речовин. І саме це є головною небезпекою звикання до цих продуктів, бо вони ця їжа може формувати погані поведінкові моделі.

Які зміни в поведінці провокують оброблені продукти:

  • сильний потяг,
  • симптоми абстиненції,
  • слабкий контроль над споживанням;
  • ігнорування негативних наслідків споживання цієї їжі, як от ожиріння, компульсивне переїдання, погіршення фізичного і психічного здоров'я.

Відтак, у перспективі важливо, щоб продукти з високим вмістом вуглеводів і жирів були офіційно класифіковані як такі, що викликають звикання. На думку вчених, це може допомогти покращити здоров'я людей.