Shionogi має намір впровадити на практиці першу вакцину проти коронавірусу японського виробництва.

Зверніть увагу Як тримати імунітет у тонусі цілий рік

Що відомо про дослідження

У випробуваннях беруть участь 200 людей. Напередодні, щонайменше 6 місяців тому, усі вони зробили два щеплення вакцинами Pfizer або Moderna.

Коли чекати? Компанія Shionogi розраховує, що перше бустерне щеплення проти коронавірусу її вакциною зроблять до березня 2022 року.

Раніше в компанії також заявляли, що хочуть зайнятися розробкою препарату проти нового штаму COVID-19 Омікрон.

Що відомо про вакцину Shionogi

Ця вакцина-кандидат із новим складом з модифікованим ад'ювантом (це речовина, яку додають до ліків з метою пришвидшення та підсилення дії основного компонента). Речовина підсилює ефективність вакцини коштом активації імунної системи.

Рецептура вакцини створена на основі рекомбінантного білка COVID-19. Дослідження вакцини підтримали у Японському агентстві медичних досліджень і розробок (AMED).

Бустерні щеплення: коротко

  • Згідно з дослідженням британських вчених, вакцини проти коронавірусу Moderna та Pfizer будуть найбільш ефективними як третя бустерна доза, незалежно від того, якими вакцинами людина щепилася до цього.
  • Наразі у США дозволили бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для всіх дорослих.
  • В Україні можуть почати вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу після того, як перші дві дози отримають більшість громадян.

Зверніть увагу Бустерні дози COVID-вакцин визнали безпечними: результати дослідження