За заявами фармацевтичної компанії Kowa, препарат показав противірусний ефект проти штаму Омікрон та інших варіантів коронавірусу. Про це мовилося в доклінічних дослідженнях.

Увага Топ-5 симптомів Омікрону у вакцинованих

Інших подробиць у компанії не повідомили. Відомо лише, що компанія працює з Університетом Кітасато (Токіо) над тестуванням препарату як потенційного засобу проти COVID-19.

Що відомо про івермектин

Засіб відкрили ще в 1975 році. У 2015 році вчені Вільям Кемпбелл і Сатосі Омура отримали Нобелівську премію з фізіології або медицини за відкриття івермектину.

Івермектин – що за препарат
Його застосовують для лікування від таких паразитарних захворювань, як головні воші, короста, онхоцеркоз (річкова сліпота), стронгілоїдоз, трихоцефалез, аскаридоз і елефантіаз. Також широко застосовується у ветеринарії.

Раніше Федеральне управління з лікарських засобів США, Всесвітня організація охорони здоров'я та Європейський регулятор застерігали від використання івермектину для лікування COVID-19.

У чому головна проблема досліджень препарату

Основні недоліки досліджень:

  • Клінічні дані одного пацієнта використовувалися кілька разів, у результаті створювалося хибне враження, що мовиться про різних людей.
  • Учасники досліджень підбирали свідомо, а не випадково.
  • Деякі цифри виглядають неправдоподібно.
  • Відсотки вираховувалися неточно.
  • Місцева медична влада не знала про проведення досліджень.