Лікар-терапевт Георгій Саперо зазначає, що через рушник можна підчепити бородавки, грибок або загострення екземи. А про те, як часто прати рушники йдеться у статті мікробіолога Чарльза Герба.

Читайте також Як правильно мити руки: детальна інструкція

Як знизити ризик виникнення захворювань від засобів гігієни?

Періть або змінюйте рушник не рідше, ніж раз на тиждень. При високій вологості (наприклад, влітку) треба міняти рушник частіше разу на тиждень. Якщо хворієте, то міняйте рушники частіше, щоб не підчепити захворювання знову.

Рушники для обличчя слід міняти кожні три дні. Зі слів мікробіолога, тестування показало, що фекальні бактерії є на 80% рушників, які перуться рідше, ніж раз на три дні.

Особливо велика ймовірність поширення бактерій, якщо у вас суміжна вбиральня — при зливі унітазу мікроби можуть поширюватися по всій кімнаті.

Варто також врахувати той факт, що при пранні в холодній воді більшість бактерій виживають, тому варто прати рушники на високій температурі й дочекатися повного висихання, оскільки у вологих рушників більше шансів накопичувати бактерії.

Якщо у вас чутлива шкіра чи схильна до акне, варто прати рушники навіть після кожного використання, щоб зменшити ймовірність виникнення висипань.

Мочалку періть два рази в тиждень. Мочалку потрібно саме прати, тому що простим віджиманням заразу з неї не видавити.

Рушник потрібно міняти раз на тиждень
Рушник потрібно міняти раз на тиждень / Фото panipattex

Рушником можна ділитися тільки з партнером. Тому що ви й так спите на одній білизні. А ось мочалкою ділитися не можна. Діти зазвичай погано миють руки й на їхній шкірі живе більше бактерій. Тому дитячими рушниками користуватися не можна.

Рушники потрібно сушити, розвісивши без складок на трубі сушарки для рушників. На гачку рушники сохнуть повільно. Якщо сходили в спортзал і принесли додому вологий рушник, то його потрібно замінити.

Які рушники купувати

  • Зверніть увагу, що здатність поглинати вологу залежить від матеріалу. Тому рушник з бавовни підходить для використання після банних процедур.
  • Бавовна та бамбук визнані найкращими абсорбентами.
  • Рушники з бамбука варто використовувати для обличчя, адже вони дають максимальний антибактеріальний ефект. Крім того, вони швидко сохнуть і гіпоалергенні.
  • Тонкі бавовняні рушники швидко сохнуть.
  • Якісний рушник має бути виготовлено з махрової тканини з товстим, середньої довжини бавовняним волокном.