Дослідники вважають, що це не ознака несправності, а свідчення нормальної роботи мозку. Незвичайні теплові сигнатури потенційно можуть бути використані в майбутньому для пошуку ознак ушкодження або розладу цього органу.
Також на тему: Пандемія коронавірусу негативно вплинула на мозок підлітків
Нове дослідження мозку
Раніше вчені вимірювали температуру мозку лише у людей із травмами голови, і вважалося, що перегрів – це наслідок патології. Але в новій роботі команда використовувала метод, який називається магнітно-резонансною спектроскопією (MRS) – вимірювання хімічних закономірностей за допомогою магнітних полів – для неінвазивного вимірювання температури мозку у 40 здорових добровольців віком від 20 до 40 років.
Нові дані про температуру мозку
Дослідники виявили, що середня температура мозку становила 38,5 градуса за Цельсієм, що на 2 градуси вище за температуру під язиком. Були відзначені варіації залежно від часу доби, ділянку мозку, віку, статі та менструального циклу учасниці.
Жіночий мозок був у середньому приблизно на 0,4 градуса за Цельсієм теплішим, ніж чоловічий, швидше за все, через менструальний цикл, тоді як найвища зареєстрована температура мозку становила 40,9 градуса за Цельсієм. Добові коливання становили в середньому близько 1 градусів за Цельсієм, при цьому зовнішні частини мозку зазвичай були холоднішими.
Також температура мозку підвищується з віком, і здається, що регулювання цієї температури може бути ключем до здорового мозку та виживання після серйозної травми. Температурні ритми також можуть бути корисними як біомаркери для перевірки ризику майбутніх захворювань цього органу.