Фахівці кафедри офтальмології Кембриджського університету звернули увагу на випадки травм очей, пов'язані з відкриванням пляшок шампанського.

Дивіться також Замість лежання на дивані: як цікаво провести новорічні свята, започаткувавши нові традиції

Лікарі наголосили, що травми очей від вистрілу корка можуть статися фактично миттєво, адже від моменту відкриття пляшки до потрапляння корка в око минає 0,05 секунди.

Учені пропонують рішення

Команда зауважила, що враховуючи плачевну статистику, буде доречно розміщувати етикетки з попередженням про можливі травми на пляшках. Мовляв, за тиску, який є під час відкорковування пляшки, для розуміння, він перевищує тиск в автомобільній шині втричі, може статись так, що ви не встигнете зреагувати відповідним чином.

Щодо практичних порад, фахівці рекомендують охолоджувати пляшку перед відкриттям, це знизить тиск усередині. Також варто вживати запобіжних заходів, зокрема, направляти пляшку від себе під кутом 45 градусів. Ну, і звісно, не направляти пляшку на когось.


Дотримуйтесь правил безпеки та міри під час споживання шампанського / Фото Unsplash

Таким чином, фахівці у різдвяному випуску British Medical Journal закликали до обережності напередодні свят та нагадують про необхідність негайного звернення до лікарів у разі травмування.