Результати експерименту опублікували у Journal of the American Heart Association.

Читайте також: Від яких напоїв краще відмовитися на борту літака

У дослідженні взяли участь 408 людей різного віку, етнічних груп і соціально-економічного становища. За 5 років у них регулярно брали зразки крові і сечі. Вчені оцінювали біомаркери пошкодження кровоносних судин і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.


Як рівень озеленення зменшує ризик серцево-судинних захворювань

Кількість зелені в місцях проживання учасників вимірювали з використанням індексу Normalized Difference Vegetation Index (NDVI) – інструменту, який показує рівні щільності рослинності. Ці зображення вчені отримали від NASA і USGS. Рівні забруднення повітря також оцінювалися з урахуванням кількості твердих частинок в повітрі з вимірів Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA).

Експеримент показав, що життя в зелених районах тягне за собою кілька позитивних факторів. По-перше, у таких жителів вчені виявили низький рівень адреналіну в сечі, що вказує майже на повну відсутність стресу. По-друге, в аналізах сечі також виявили нижчий рівень F2-ізопростана, що позитивно впливає на здоров'я. Крім того, кровоносні судини мали кращу здатність до відновлення.


"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб

Це вчені пояснюють тим, що рівень озеленення району може позитивно впливати на здоров’я серця і кровоносних судин

Висновок вчених: "зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.