Такого висновку дійшли науковці з Данії, провели дослідження, під час якого проаналізували дані 96 тисяч дітей та їхніх матерів, передає "Наша мама".

Читайте також: Коли можна завагітніти після пологів

Медики вивчили кров жінок, у яких були зафіксовані передчасні пологи до 34 тижнів вагітності. Потім ці дані були зіставлені з результатами тих жінок, які народили дитину в термін.

В результаті з'ясувалось, що у тих вагітних жінок, які мали рівень EPA + DHA у крові на рівні до 1,6% (доволі знижений), стикалися з передчасними пологами у 10 разів частіше в порівнянні з тими жінками, у яких рівень цих компонентів був вищий 1,6%.

Висновок науковців: передчасні пологи пов'язані з недостатнім рівнем омега-3 жирних кислот в організмі вагітних. Багатими на ці кислоти є риба як форель, оселедець, сардина, горбуша, кета, сьомга, а також насіння льону. Денна норма споживання омега-3 для жінок становить 1,1 грама.

Споживання риби знизить ризик передчасних пологів

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.