Чоловік прийняв 10-кратну дозу силденафілу (діюча речовина препаратів від еректильної дисфункції, в тому числі "Віагри").

Читайте також: Чому чоловікам не подобаються презервативи: відповідь науковців

Силденафіл – що це?

Він використовується для лікування еректильної дисфункції. Силденафіл селективно «вимикає» фермент фосфодіестеразу 5 (ФДЕ5), в результаті чого кровотік в пенісі посилюється і настає ерекція. У тому числі він "вимикає" ФДЕ6 - фермент, який міститься в фоторецепторах сітківки ока і відіграє ключову роль в зорової фототрансдукції, в ході якої світло перетвориться в електричні сигнали.

Відомо, що силденафіл має побічні ефекти у вигляді погіршення зору, але вони були короткочасними. При великих дозах препарат може призвести до невідворотних порушень зору.

Після вживання такої дози ліків у чоловіка в обох очах утворилася скотома (сліпа пляма) у вигляді пончика, пише JAMA Network.


Десятикратна доза "Віагри" спричинила скотому

Пацієнт на повторний прийом не з'явився, тому медики не можуть сказати, відновився у нього зір і як розвивалися події надалі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.