Насправді великий спектр лікарських препаратів дозволений при ГВ, розповіла лікар-пульмонолог Тетяна Неешпапа.
Читайте також: Список в пологовий будинок: що потрібно взяти з собою
Найголовніше, препарат повинен мінімально виділятися з молоком, а також нести мінімальний ризик для дитини й лактації як такої.
Найчастіше ми можемо зберегти ГВ, і не принести шкоду малюкові.
Список ліків для породіль
ВООЗ, Американська Академія Педіатрії проробляють велику роботу в цій галузі й дають свої висновки про безпеку лікарських засобів і сумісності з ГВ. Складаються спеціалізовані довідники, за якими й можна перевірити сумісність ліки та ГВ.
Сайт: e-lactancia.org – це онлайн-довідник іспанського госпіталю, називається "Compatibility of Breastfeeding with Pharmaceutical Drugs and other Products".
Як користуватися сайтом?
Щоб перевірити ліки, в рядку "Type your search" введіть діючу речовину англійською мовою. Наприклад, препарат розріджує мокротиння, амброксол – ambroxol.
Назва на латиниці, ви можете знайти в інструкції по застосуванню, в графі міжнародна назва, або пошукати в інтернеті, в регістрі лікарських засобів. Вводимо в пошук діючу речовина, вибираємо потрібне, з'являється опис препарату, і група ризику.
Ризик 0 - зелена група.
Ліки безпечно, і сумісно з ГВ.
Ризик 1 – жовта група.
Можливі невеликі побічні ефекти, що впливають на лактацію або на дитину. Помірно безпечні ліки – важлива доза, час прийому, вік дитини.
Ризик 2 – помаранчева група.
Небезпечні ліки, при прийомі необхідно оцінити ризик і користь. Бажано замінити на інші ліки. Якщо це неможливо, бажано зменшити побічні ефекти, вибираючи дозу, час прийому, вік дитини. Обов'язково спостереження за дитиною і матір'ю під час прийому.
Ризик 3 – червона група
Протипоказано при ГВ. Необхідно вибрати інші ліки.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.