Тож що важливо мати із собою в пологовий будинок, про це в ексклюзивному коментарі Здоров'ю 24 розповіла психолог, інструктор з підготовки до пологів, доула Андрєєва Тамара Сергіївна.
Читайте також: Як полегшити біль при пологах: поради гінеколога
Вона розповіла, які речі та засоби гігієни важливо купити у пологовий, як це все правильно упакувати і як не купити чогось зайвого.
Збори у пологовий будинок або "золоте" правило чотирьох сумок
Що брати з собою у пологовий – ця тема особливо актуальна для сімейних пар, які очікують первістка.
Як не заплутатися в численних радах "бувалих" мам, інформації з мережі і не набрати з собою зайвих пакетів?
• Необхідний мінімум
Незалежно від того, де майбутня мама зібралася народжувати, договірні пологи чи ні, існує перелік тих речей, які однозначно їй знадобляться.
Головною вимогою, однаковою у всіх пологових будинках, є пакет документів.
Майбутня мама повинна обов'язково покласти в "тривожну сумку" паспорт, медичну страховку (якщо є).
Але найважливіший документ для породіллі – це, безумовно, обмінна карта. У ній відзначені всі пройдені жінкою обстеження, особливості перебігу вагітності. Лікарі рекомендують майбутнім мамам завжди носити з собою "обмінки", особливо на пізніх термінах вагітності.
До речі, коли говорять про "тривожну сумку", найчастіше мають на увазі цілий пластиковий пакет, а то й не один. Річ у тім, що в перинатальному центрі з міркувань чистоти заборонено приїжджати з текстильними сумками.
У родову жінці також дозволять взяти з собою телефон (разом із зарядним пристроєм) і маленьку пляшку негазованої води.
Список речей у пологовий будинок
Іноді лікарі радять взяти годинник для визначення інтервалу переймів і їх тривалості. Але сьогодні буде зручніше завантажити додаток "лічильник переймів" для свого смартфона: воно зможе визначити навіть помилкові, тобто, підготовчі перейми.
З одягу молодій мамі знадобиться нічна трикотажна сорочка (бажано, коротка і на тонких бретельках), халат, кілька пар змінної спідньої білизни і шкарпеток, а також тапочки (найкраще взяти гумові – для відвідування душа). Важливо не забути тарілку, стакан, столові прибори.
Що стосується засобів особистої гігієни, то породіллі краще взяти з собою дитяче мило і дитячий крем – їх можна використовувати як для себе, так і для новонародженого. Зрозуміло, в "тривожну" сумку потрібно покласти зубні пасту і щітку, туалетний папір, рушник, шампунь, одноразову бритву, післяпологові засоби інтимної гігієни і одноразові пелюшки.
На терміні 36 тижнів бажано вже зібрати речі, щоб бути готовою в будь-який момент!
Перелік речей на пологи для новонародженого немовля
• Зайве чи ні?
У тому випадку, коли пологи пройшли успішно і для мами, і для дитини, перебування в пологовому будинку зазвичай не перевищує 3-4 дні. Тому потрібно знати міру і не набрати гору непотрібних речей. Наприклад, немає сенсу брати кілька нічних сорочок – на цей час цілком вистачить однієї.
Речі на виписку для малюка і самої мами, а також косметику і, можливо, фен не обов'язково брати при госпіталізації перед пологами. Все це можуть принести рідні вже після пологів.
Що потрібно взяти чоловікові на пологи дружини: перелік
• Харчові продукти
Вода. Не забудьте взяти воду – кілька маленьких пляшечок, вона вам знадобиться у період переймів і вже після пологів.
У пологовий будинок вам знадобиться 5-6 маленьких пляшечки такої водички і одна велика (1,5 літра), щоб ви могли в будь-який момент вгамувати спрагу або зробити собі чай.
Що потрібно породіллі після пологів: список
Їжа. Візьміть з собою галетне печиво 1-2 пачки, вівсянку у пакетиках (порційну), пакетований чай, сухофрукти, горішки, шоколад, фрукти. Все інше вам за потребою довезуть рідні. Речі важливо упаковувати у чистий великий пакет – кожну сумку найкраще позначити наліпками "На пологи для себе". Так ви значно полегшите життя тому, хто буде допомагати вам збиратися до пологового будинку.
Перелік речей на виписку з пологового будинку
Хто така доула? Це помічниця при вагітності і під час пологів, що надає практичну, інформаційну та психологічну підтримку. На відміну від акушера, доула не використовує медичні методи.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.