Про це повідомляє seeds.org.ua з посиланням на власників компаній, які займаються виробництвом лікарських трав.
Читайте також: Омега-3 чи риб'ячий жир: що корисніше
За словами Євгенія Шумейка, власника компанії, яка спеціалізується на вирощуванні та заготівлі високоякісної рослинної сировини, найпопулярніші позиції – цвіт ягоди бузини, цвіт липи, лист кропиви, корінь алтею, корінь лопуха, корінь і трава ехінацеї, корінь і лист кульбаби, ягоди обліпихи, лист берези, лист мати-й-мачухи, лист подорожника.
Вирощування лікарських трав
Попит на лікарські трави пов’язаний з тим, що європейські виробникам поступово відмовляються власноруч вирощувати продукцію, закуповуючи готову сировину в Україні та перепродаючи її інакшим країнам.
"Наприклад, Польща та Болгарія, які раніше традиційно самі вирощували і заготовлювали багато лікарських рослин, почали від цього відходити. Відповідно, вони з чистих експортерів перетворюються на імпортерів, в тому числі закуповують продукцію і з України, а вже потім перепродають її клієнтам до Німеччини, США, Японії. За минулий рік Україна експортувала до 4 тис тонн, внутрішній ринок склав десь 1-1.5 тис тонн", – розповів фахівець.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.