Про це розповіла лікар-епідеміолог Олена Левицька, передає Еxpres. З її слів, під час прослуховування музики чи розмови телефоном у вухо може потрапити різноманітна небезпечна інфекція.

Читайте також: Такого поняття не існує, — лікар розповів про поширений міф

Це і грибки (найчастіше кандиди), й бактеріальна інфекція, зокрема, стрептокок і стафілокок. Перша група збудників провокує інфекційну хворобу зовнішнього вуха – отомікоз, а друга — гострий запальний процес,
— зазначила голова міського відділу обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України.

Окрім того, навушники сприяють формуванню вологого і теплого середовища у вусі, через що збільшується кількість бактерій – інфекція швидко розвивається.

Важливо мити руки перед тим, як взяти навушники чи гаджет, адже збудники інфекцій можуть легко потрапити до вушного каналу – на пальцях рук та під нігтями є чимало грибків і бактерій. Вони можуть потрапити на навушник і з вуха іншої людини, в якої ви позичили гарнітуру. Тож не забувайте стежити за гігієною рук.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.