Галітоз – це медичний термін, що означає неприємний запах із рота. Іноді він з'являється у кожної людини, особливо після вживання часнику чи цибулі. Але хронічний неприємний запах може говорити про проблеми зі здоров'ям ротової порожнини або стан, який впливає на іншу частину тіла.

Також на тему Як виникає неприємний запах з рота: стоматологи знайшли пояснення

Неприємний запах з рота – поширений стан, від якого страждає приблизно кожна третя людина на Землі. Дослідження показали, що воно вражає близько 31,8% населення.

Причини неприємного запаху

Погана гігієна ротової порожнини. Найпоширенішою причиною неприємного запаху вважається погана гігієна ротової порожнини. Якщо не чистити зуби щіткою, зубною ниткою і не проводити регулярне чищення зубів у стоматолога, шкідливі бактерії проникатимуть у рот і безконтрольно розмножуватимуться.

Через це виникають проблеми зі здоров'ям порожнини рота, такі як неприємний запах, карієс та захворювання ясен.

Їжа. Руйнування частинок їжі на поверхні зубів і навколо них призводить до збільшення кількості бактерій та появи неприємного запаху. Вживання певних продуктів, таких як цибуля, часник і спеції, також може викликати неприємний запах.

Шкідливі звички. Куріння викликає неприємний запах із рота. Люди з цією шкідливою звичкою також частіше страждають від захворювання ясен, а це ще одне джерело неприємного запаху.

Захворювання:

  • інфекції в роті можуть бути викликані хірургічними ранами після видалення зубів, а також карієсом, захворюваннями ясен або виразками;
  • захворювання рота, носа та горла;
  • рак ротової порожнини та ротоглотки;
  • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);
  • каміння мигдаликів, або тонзиліти;
  • діабет;
  • захворювання печінки чи нирок;
  • синдром Шегрена.

Сухість у роті. Слина допомагає очистити порожнину рота, видаляючи частинки, що викликають неприємний запах. Ксеростомія, або сухість у роті, може спричинити неприємний запах з рота. Сухість у роті природним чином виникає під час сну, тому у всіх нас зранку з рота неприємно пахне. Це навіть називають "ранковим диханням".

Ліки. Деякі препарати можуть призвести до неприємного запаху, спричинюючи сухість у роті.