Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі одного з українських телеканалів. За його словами, Україна надіслала в німецьку клініку зразки для перевірки на нові штами коронавірусу.

Також на тему: Найбільший показник у світі: в Ізраїлі вакцинували понад половину дорослого населення

Максим Степанов
“В клініку "Шарите" в Берліні ми відправили 200 зразків. За 48 нам вже прийшла відповідь, що у нас циркулює суто європейський, італійський, іспанський штам, але мутованого британського і з ПАР немає. Чекаємо інші результати”.

Також міністр додав, що вони планують направити зразки, які відібрали на Прикарпатті, на дослідження штамів в Лондон.

Зараз відправляємо 350 зразків в Лондон. Крім того, відібрали зразки в Івано-Франківській області і віддали в Інститут мікробіології, вони будуть довше робити, це складне дороге обладнання,
– зазначив міністр.

Які є мутації коронавірусу

  • Британська – заразніша за інші. У неї видозмінений спайковий білок, який дозволяє закріпитися в клітині й проникнути всередину.
  • Південноафриканський і бразильський варіанти також мають високу патогенність, тобто легше спричиняють хворобу. Втім від британського штаму їх різнить ще кілька загрозливих особливостей.
  • Мутація N501, яка масово поширена у Південноафриканській республіці, змусила владу відмовитися від вже замовленої вакцини AstraZeneca.