У п'ятницю, 31 березня, увесь день біля аптек у всіх містах України можна було побачити довжелезні черги. І хоч у МОЗ запевняють, що впровадження можливості отримати певні ліки за електронним рецептом кардинально нічого не змінить, однак, вочевидь, люди так не вважають. Детально – у матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Німесил, Каптоприл, Постинор: які ліки тепер будуть за рецептом і чому це добре

Страх залишитись без Німесилу

Журналістка нашого видання, на ім'я Юля, в Одесі понад 40 хвилин стояла у черзі за ліками, які перед тим забронювала на сайті аптеки. Однак на касі сказали, що, на жаль, їх уже немає в наявності, попри попередню бронь.

Я відстояла в черзі, ліки були заброньовані. Бронь підтверджена. Зайшла, а там сказали, що вже немає. Загалом стояла 40 хвилин,
– поділилась вона.

Аптека, куди вона прийшла, розташована в Малиновському районі міста. Разом з тим схоже, що в Одесі немає взагалі Німесилу – його розкупили. Про це повідомила журналістка, посилаючись на слова людей та фармацевтів.


Черги в аптеки в Одесі / Світлина журналістки 24 Каналу


Одесити переживають, що залишаться без Німесилу / Зображення 24 Каналу

Яка ситуація в Києві та інших містах

У Києві – зрештою як і в інших обласних центрах – ситуація біля аптек не краща. Люди запасаються препаратами, адже переконані, що отримати їх за рецептом нібито буде дуже незручно.

Як зазначають журналісти 24 Каналу, довжелезні черги біля аптек у столиці можна побачити, зокрема у Голосіївському районі.


Аптека на Васильківській вулиці в Києві / Фото журналістки 24 Каналу


Ситуація біля аптеки в Голосіївському районі / Фотографія 24 Каналу

Черги в Києві через введення е-рецепта: дивіться відео зі соцмереж

Зауважимо, що окрім Німесилу, за рецептом також продаватимуться такі препарати як:

  • Постинор;
  • Кардіомагніл;
  • Каптоприл;
  • Корвалол;
  • Комбіновані оральні контрацептиви.


Черга в аптеці на Сихові, Львів / Фотографія 24 Каналу

Чи варто боятися 1 квітня

У Міністерстві охорони здоров'я наголосили, що впровадження е-рецепту як додаткового інструменту, який допоможе придбати саме рецептурні ліки, не означає, що паперовим рецептом не можна буде користуватися у разі потреби.

Також необов'язково навіть мати підписану угоду зі сімейним лікарем, аби мати змогу придбати лікарський засіб. Рецепт може виписати як і хірург, так і терапевт чи онколог.

Водночас важливо заакцентувати, що для купівлі далеко не усіх ліків потрібен рецепт. Тобто висновок такий: 1 квітня боятися не варто, адже нічого суттєво не змінюється.