Лікар Андрій Бєловєшкін зазначає, що так звана м’яка, подрібнена їжа (soft diet) може призвести до погіршення робочої пам’яті.

Читайте також: Як вибрати корисну кашу: поради дієтолога

Також вона може знизити нейрогенезу в гіпокампі (частина мозку) й збільшує ризик нейродегенеративних розладів.

Гіпокамп – що це?
Це один з небагатьох відділів мозку, здатний виробляти нові нейрони. Цей процес називається нейрогенез. Він збільшує відкритість мереж пам'яті для нового навчання. Гіпокамп також відповідає за просторове орієнтування, бере участь в керуванні емоціями.

Надлишок м’якої їжі знижує стресостійкість людини і здоров'я зубів.

Останні дослідження підтверджують: жування при стресі знижує активність стресової осі та когнітивний дефіцит, який спричинений стресовим пошкодженнями гіпокампа.

Жування також добре впливає на мозковий кровотік, а дослідження МРТ показують, що воно має вплив на функцію мозочка, який пов'язаний з контролем ритмічної рухової активності. Процес жування знижує рівень виділення норадреналіну в мигдалині і рівні АКТГ (гормон, що відповідає за активність наднирників) і гормону стресу кортизолу.

Лікар зазначає, що видалення зубів у тварин призводить до порушення пам’яті проблем у навчанні. Але після їх відновлення, покращуються когнітивні функції, навіть у старих тварин. Жування корисне не лише для тварин, а й для людей. При надлишку стресу у людини часто виникає бруксизм – скрегіт зубами уві сні, який збільшує ризик карієсу й інших проблем.

Чим інтенсивніше жування, тим помітніше знижуються рівні кортизолу та адреналіну. Швидке жування знижує рівень кортизолу на 26% за 20 хвилин.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.