Про це розповіли у Platforma з посиланням на журнал Sage Journals.

Науковці прийшли до висновку, що усмішку не варто асоціювати лише з виявленням радості, тому що вона насправді може показувати як прихильність до людини, так і зверхність над співрозмовником.

Читайте також: ТОП-3 найшкідливіших продуктів для зубів

Психологи вирішили провести дослідження та розробили більше двох тисяч 3D-моделей усмішок, які задіюють різні види м’язів, а за допомогою опитування студентів усмішки розділили на основні функціональні типи. Дослідники вважають, що таке дослідження допоможе, наприклад, пластичним хірургам, які працюють над відновленням міміки обличчя після травм.

Тому, як виявилось, що для всіх людей існує всього три головних види усмішок. Тому, якщо ви бачите на обличчі співрозмовника симетричну усмішку з різким розтягуванням губ – це "усмішка винагороди". Вона виражає щастя або заохочування, так, наприклад, дивляться батьки на своїх дітей.

Також є ще "усмішка прийняття", яка теж є семитричною, але тут губи щільно стиснуті. Така усмішка показує, що співрозмовник позитивно до вас налаштований і він впевнений, що йому нічого не загрожує.

І третьою, на думку науковців, є "усмішка переваги", яка вказує на зверхність співрозмовника. Її можна побачити, якщо брови людини підняті угору і губи витягнути асиметрично.

Шукай натхнення та мотивацію у нашому Instagram