Це викликає занепокоєння, оскільки літні чоловіки схильніші до ризику важких або смертельних випадків COVID-19, пише Journals of Gerontology.

Також на тему: Україна не має розробок вакцини проти коронавірусу, – Ляшко

Дані CDC показують, що рівень летальності від коронавірусу зростає з віком, і що чоловіки піддаються більшому ризику, ніж жінки.

Як проходило дослідження

Щоб перевірити рівні тривожності й захисної поведінки, вчені провели онлайн-опитування, що оцінює сприйняття COVID-19 і зміни поведінки.

Жінки та молоді люди більше піклуюються про своє здоров'я
Жінки та молоді люди більше піклуються про своє здоров'я / unsplash.com

Люди похилого віку проявляють менше негативних емоцій в повсякденному житті. Та менше неспокою і менше симптомів ПТСР після стихійних лих і терористичних атак. У нормальних обставинах, не турбуватися – це добре.

Повсякденне життя буде щасливішим, якщо ми будемо менше турбуватися. Однак в тому, що стосується COVID-19, ми очікуємо, що менша кількість тривоги призведе до меншої кількості захисних заходів,
– вважають науковці.

Літніх чоловіків не лякає коронавірус

У порівнянні з іншими учасниками, літні чоловіки менше турбувалися через коронавірус і найменше змінили свою поведінку. Вони менше носять маску, не перестали торкатися обличчя і не купували додаткові запаси їжі.

Дослідники вважають, що важливо спробувати викликати занепокоєння у них. Чоловіки мають зрозуміти усі ризики, які виникли через пандемію.