1. Під час застуди хворому необхідно багато пити, зокрема, звичайна вода допоможе трохи знизити температуру, передає Мedikforum.

Читайте також: Довічні наслідки: названо несподіваний недолік кави

До теплої води можна додати трохи меду та лимонного соку, щоб підняти імунітет. Також для різноманітності можна пити гарячий чай з лимоном і малиною, настій з шипшини та липи. Обліпихове варення, морс з журавлини теж допомагають швидко знизити температуру.

2. Якщо температура тіла вище 38 градусів – рекомендують обтиратись простим мокрим рушником. Також температура може понизитись на 1-2 градуси, якщо до обтирання додати трохи оцту, процедуру роблять кожні 2-3 години. Недолік: шкіра може стати сухою, тож бажано намазати її зволожувальним кремом.

3. Також можна покласти на лоб хворого мокрий рушник, змочений у холодній воді. Міняють компрес кожні півгодини.

Якщо температура сягнула +39 – варто викликати лікаря і таки прийняти жарознижувальний засіб, адже така висока температура може виявитися небезпечною для життя.

Чи треба завжди знижувати температуру? Висока температура тіла допомагає організму боротися з інфекцією в організмі. Якщо її збити, то організму буде складніше боротися з вірусами, які гинуть при високій температурі. Тож найкраще у таких випадках не займатись самолікуванням, а подзвонити лікареві.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.