Коли місцевий житель Крістіан Фракассі дізнався про те, що через брак клапанів Вентурі лікарі не можуть надати медичку допомогу усім хворим, він одразу прийшов на допомогу, повідомляють BBC та TechXplore.

До теми Крематорій Бергамо не справляється з трупами: тіла вивозять в інші міста військовими машинами

Фракассі засновник компанії Isanova, яка займається 3D-друком. 13 березня чоловік разом з колегою-інженером поїхали до лікарні, аби розібратися, як виглядають потрібні деталі. Оскільки виробник клапанів креслень не надає, доброчинцям довелося зробити їх самостійно.


Клапани Вентурі, надруковані на 3D принтері / BBC

Вже 14 березня у лікарню хлопці привезли перший зразок, який ідеально підійшов пацієнтові. Після цього Isanova запустила у виробництво партію клапанів Вентурі, які постачає до лікарні безкоштовно.

Необхідні деталі коштують недорого – близько долара за одну штуку. Але самі клапани друкуються досить довго – на друк одного йде близько години.

У клапані є дуже тонкі отвори й трубки, розміром менше ніж 0,8 міліметра. Друкувати їх непросто,
– зауважив Фракассі.

Оскільки Isanova має всього лиш 6 принтерів, Фракассі звернувся до схожої фірми за допомогою. Чоловік розуміє, що часу у них є небагато, адже клапани потрібні по усій країні, й кожен клапан може врятувати чиєсь життя.

Ми не спали два дні. Ми намагаємося врятувати життя,
– додав він.

Станом на 18 березня, в Італії зафіксовано 35 713 випадків захворювання на коронавірус та 2 978 смертей через хворобу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.