Насправді, найлегший шлях зекономити на ліках – не хворіти. Так, звучить дивно, коли навколо чхають в офісі, транспорті та вдома. Але більшість забуває про таке поняття, як профілактика хвороби, що значно дешевша за саме лікування.
"Повністю захистити себе від можливості захворіти ГРВІ – неможливо. Та можна створити додатковий захист імунітету і при контакті з інфікованою людиною, хвороба буде слабшою за ваш імунітет та інфікування не відбудеться, — рекомендує лікар терапевт клініки Viva Олена Фесенко. Є різні методи профілактики. У першу чергу, це контроль за нормальними показниками організму: харчування збалансованою та корисною їжею, збагаченою на клітковину та вітамін С, повноцінний відпочинок та сон, відсутність стресів та поганого настрою, прогулянки на свіжому повітрі, заняття помірним спортом та відсутність переохолоджень. Деяка група вірусів може жити на пальцях до 30 хвилин, тому дуже важлива особиста гігієна. Щоб вірус не залишався в кімнаті, треба частіше провітрювати приміщення. У гострі періоди розповсюдження ГРВІ – першочерговий захист це мазі з віфероном або оксоліном, протизастудним бальзамом або вазеліном для порожнини носа".
Не виконуючи найважливіші рекомендації щодо захисту власного організму від вірусів, ми, захворівши, одразу біжимо за ліками, не консультуємося з лікарем, самостійно призначаємо лікування, часто переплачуємо, довірившись обіцянкам реклами та назвам аптечних мереж, які декларують найнижчі, найоптовіші, найкращі ціни. А дешевше, як бачите, заздалегідь подбати про свій організм, його вітамінізацію і укріплення імунітету та віддавати перевагу аптекам, де вам наддадуть насправді кваліфіковану консультацію та запропонують всі можливі варіанти препаратів для швидкого одужання та економії бюджету.
"Вітамінізацію організму треба починати вже з вересня. Адже після відпускного періоду ми відчуваємо не тільки психологічне навантаження, а й фізичне, налаштовуємося на зміну погоди та продуктової корзини. Тому слід обрати вітамінний комплекс та імуностимулятор відповідно статі, віку та, звичайно, гаманця. Щоб зекономити, як на профілактиці, так і на лікуванні, слід за потреби звертати увагу на знижки та спеціальні пропозиції, що діють у аптеках та допоможуть значно зекономити на поповненні сімейної аптечки і пережити сезонний вірус без стресу для родинного бюджету. Також консультуючись з лікарем або фармацевтом щодо лікування, запитуйте про можливі варіанти та аналоги необхідних препаратів. Це дасть вам змогу обрати в аптеці більш вигідний для себе варіант. Але ніколи самостійно не обирайте ліки та не змінюйте призначення лікаря, навіть купуючи аналоги", — говорить Анна Жиленко, завідуюча аптеки "Аптека Доброго Дня".
А найважливіше, якщо вже відчуваєте, що захворіли, не намагайтеся "переходити" захворювання, залишайтеся вдома і відразу звертайтесь до лікаря. Ігноруючи перші ознаки ГРВІ, ви ризикуєте затягнути лікування, яке може призвести до більш серйозного захворювання (бактеріальний риніт, тонзиліт, пневмонія, менінгіт, неврит), та наражаєте оточуючих на поширення інфекції.
Ціни, вказані в статі, дійсні на момент публікації.